Generacje Audi A7


 
Osobowe » Audi » A7
 
Audi A7 4GAudi A7 4G

(2010 - 2018)

Audi A7L C8Audi A7L C8

(2018 -     )

Audi A7

Audi A7 to luksusowy samochód klasy executive produkowany przez niemieckiego producenta samochodów Audi, który jest częścią Grupy Volkswagen. Został wprowadzony po raz pierwszy w 2010 r. i obecnie jest w drugiej generacji. A7 jest dostępny w kilku wariantach, w tym standardowym A7, bardziej sportowym S7 i wyczynowym RS 7. Każdy wariant oferuje inny poziom mocy i wydajności.

Audi A7 słynie z eleganckiego i charakterystycznego designu, z linią dachu typu fastback, która nadaje mu wygląd przypominający coupe. Ma sportowy i elegancki wygląd, który odróżnia go od tradycyjnych sedanów. Samochód oferuje luksusowe i dobrze wyposażone wnętrze, wykonane z wysokiej jakości materiałów i rzemiosła. Zwykle mieści pięciu pasażerów, a tylne siedzenia można złożyć, aby zwiększyć przestrzeń ładunkową.

Audi A7 konkuruje w segmencie luksusowych samochodów z pojazdami takimi jak BMW serii 6 Gran Coupe i Mercedes-Benz klasy CLS

 

Pierwsza generacja Audi A7, znana również jako Audi A7 Sportback oznaczona jako 4G została zaprezentowana w 2010. Wyróżniał się charakterystyczną stylistyką przypominającą coupe z linią dachu typu fastback. W tej generacji wprowadzono warianty S7 i RS 7, oferujące wyższy poziom wydajności.

 

Druga generacja Audi A7L, oznaczona jako C8 została zaprezentowana 19 października 2017 roku. Pod koniec maja 2023 roku samochód przeszedł subtelny lifting. Każda linia wyposażenia charakteryzuje się unikalnymi elementami stylistycznymi z przodu i z tyłu pojazdu.