Modele Audi


 
Osobowe » Audi
 
 

 

Audi to niemiecki producent samochodów, który projektuje, konstruuje, produkuje, sprzedaje i dystrybuuje luksusowe pojazdy. Oferuje szeroką gamę pojazdów, które mogą być odpowiednie zarówno dla biznesu i dla rodzin. Jest spółką zależną Grupy Volkswagen, wiodącego konglomeratu motoryzacyjnego. Główna siedziba Audi znajduje się w Ingolstadt w Niemczech. Główne motto firmy to Przewaga dzięki technice.

Firma została założone w 1909 roku przez Augusta Horcha w Zwickau, Niemcy. Początkowo nosiło nazwę "Audi Automobilwerke GmbH Zwickau" i produkowało wysokiej jakości samochody. Po pewnym czasie, z powodu konfliktów z zarządem, August Horch opuścił firmę i założył nową firmę pod swoim nazwiskiem, co spowodowało problem z nazwami. Ostatecznie nazwa "Audi" została uzyskana poprzez przetłumaczenie na łacinę słowa "horch", które oznacza "słuchaj", co pasowało do koncepcji dźwięku i dźwięku.

W ciągu kolejnych lat Audi wyróżniło się swoją inżynierią i innowacyjną technologią. W latach 30. wprowadzili oni napęd na przednie koła do swoich samochodów, co stało się integralną częścią wielu modeli Audi w przyszłości.

W 1932 r. Audi połączyło się z trzema innymi niemieckimi markami, Horch, DKW i Wanderer, aby utworzyć Auto Union. Słynny znak czterech pierścieni, który symbolizuje Audi, jest w rzeczywistości symbolem tego połączenia. Po drugiej wojnie światowej Auto Union zostało podzielone między aliantów. Marka Audi przeszła pod kontrolę Volkswagena w 1964 r.

Pod kierownictwem Volkswagena, firma przeżyła odrodzenie w latach 80. Wprowadzili technologie takie jak napęd na wszystkie koła "quattro", które stały się charakterystyczną cechą marki. Modele  Audi Quattro w rajdach pomogły wzmocnić wizerunek sportowy i technologiczny marki.

W latach 90. i 2000. Audi nadal imponowało pod względem projektowania i technologii. Wprowadzili przełomowe innowacje, takie jak oświetlenie matrix LED, bardziej zaawansowane systemy napędu na wszystkie koła oraz zaawansowane technologie bezpieczeństwa i rozrywki.

W XXI wieku Audi kontynuowało rozwijanie swojej linii produktów, wprowadzając wiele modeli, począwszy od kompaktowych samochodów aż po luksusowe SUV-y. Marka była także zaangażowana w badania i rozwój samochodów z napędem elektrycznym, prezentując modele takie jak Audi e-tron.

Audi słynie z produkcji wysokiej jakości i innowacyjnych pojazdów, znanych ze swoich osiągów, wzornictwa i zaawansowanej technologii. Firma oferuje szeroką gamę samochodów, w tym sedany, SUV-y, coupe, kabriolety i samochody sportowe jak R8 Spyder V10 performance RWD. Niektóre z popularnych modeli to Audi A3, A4, A6, A8, Q3, Q5, Q7, Q8 oraz różne modele zorientowane na osiągi, takie jak serie Audi S i RS.

Audi jest również znane ze swoich zaawansowanych funkcji inżynieryjnych i technologicznych. Wprowadzili kilka innowacji w branży motoryzacyjnej, w tym napęd na wszystkie koła Quattro, cyfrowe zestawy wskaźników Audi Virtual Cockpit oraz różnorodne systemy wspomagania kierowcy i łączności.

Wszystkie modele z napędem elektrycznym posiadają system Audi Connect, jest to pakiet usług i technologii samochodowych oferowanych przez Audi. Obejmuje takie funkcje, jak Wi-Fi w samochodzie, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, wyszukiwanie miejsc docelowych online oraz zdalne monitorowanie i kontrola pojazdu. Dzięki Audi Connect kierowcy mogą podczas podróży pozostawać w kontakcie i uzyskiwać dostęp do różnych usług i informacji online.

Audi to marka samochodów luksusowych, dlatego samochody używane Audi są często poszukiwane przez klientów, którzy chcą cieszyć się wyższym standardem i komfortem jazdy.

 

Audi oferuje szeroką gamę samochodów sportowych i wyczynowych, dostosowanych do różnych preferencji i stylów jazdy.

Audi R8 to flagowy samochód sportowy marki. Model dostępny zarówno w wersji coupe (R8 Coupé V10 performance quattro), jak i kabrioletu (Spyder). R8 słynie z efektownego designu, wysokowydajnego silnika V10 i wyjątkowego prowadzenia. Zawiera technologię wywodzącą się z osiągnięć Audi w sportach motorowych.

Modele RS (RennSport) Audi to wysokowydajne warianty swojej standardowej oferty. Niektóre z popularnych modeli RS obejmują:

Audi RS 3: Wyczynowa wersja A3, często wyposażona w mocny silnik i sportowe zawieszenie.

Audi RS 4 Avant i RS5 Coupe: Wyczynowe wersje odpowiednio A4 i A5, oferujące połączenie wydajności i praktyczności.

Audi RS 6 Avant: kombi o wysokich osiągach, znane z mocnego silnika i dynamicznych właściwości jezdnych.

Audi RS 7 Sportback tfsi 4.0 507 KM: Łącząc elegancki wygląd przypominający coupe z silnikiem o wysokich osiągach, RS7 to sportowa i luksusowa opcja.

Modele marki  Audi quattro s line, plasujące się pomiędzy zwykłymi modelami a wyczynowymi wariantami RS, oferują równowagę sportowego charakteru i codziennej użyteczności. Przykładami są Audi S3, S4, S5 i inne.

Audi TT RS tfsi quattro tiptronic, to sportowa odmiana kultowego modelu TT. Charakteryzuje się mocnym silnikiem, ostrym prowadzeniem i charakterystycznym designem.

Audi SQ5, SQ7 i SQ8 sportback e tron: to sportowe warianty gamy SUV-ów Audi, łączące osiągi z praktycznością SUV-a. SQ5 opiera się na Q5, podczas gdy SQ7 opiera się na większym Q7.

Marka ma również silną pozycję w sportach motorowych, Audi bierze udział w różnych wyścigach, w tym w wyścigach długodystansowych, takich jak 24-godzinny wyścig Le Mans i wyścigi Formuły E.

 

Audi jest producentem samochodów, a ekologia odnosi się do działań podejmowanych w celu ochrony środowiska naturalnego. W ostatnich latach Audi wprowadziło wiele innowacji technologicznych, które mają  zmniejszyć wartości zużycia paliwa i emisji CO2 oraz zmniejszenie negatywnego wpływu samochodów na środowisko.

Jednym z najważniejszych działań Audi w kwestii ekologii jest wprowadzenie samochodów elektrycznych i hybrydowych do swojej oferty. Audi opracowało modele takie jak Audi e tron, które są w pełni elektryczne lub mają możliwość jazdy na prąd i paliwo. Zasięg samochodów z napędem elektrycznym, w zależności od stylu jazdy może przekraczać nawet 570 km ( 24.0 kwh/100km, dane dotyczące zużycia energii zgodnie z procedurą wltp.)

Dodatkowo, Audi stosuje również różne technologie mające na celu zwiększenie efektywności spalania i zmniejszenie emisji spalin. Na przykład, silniki Audi są wyposażone w technologię start-stop, która automatycznie wyłącza silnik podczas postoju, co zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2. 

Akcje serwisowe Audi (serwis ASO) to inicjatywy, które producent podejmuje w celu naprawy lub ulepszenia określonych modeli samochodów. Mogą one być wywołane przez wykrycie wad fabrycznych, problemów bezpieczeństwa lub innych istotnych kwestii dotyczących jakości pojazdów. W ramach akcji serwisowych właściciele są zazwyczaj informowani przez producenta lub dealera o konieczności wykonania określonych napraw lub modyfikacji w swoim pojeździe. np. optymalizacja oprogramowania usprawni działanie sterownika silnika, aby parametry emisji spalin mieściły się w granicach normy. Ważne jest, aby właściciele samochodów reagowali na takie powiadomienia, aby zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe działanie swoich pojazdów.

Audi również pracuje nad rozwojem nowych materiałów o niskim wpływie na środowisko. Na przykład, Audi R8 używa lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego, który jest bardziej ekologiczny niż tradycyjne materiały używane w produkcji samochodów.

Firma Audi również angażuje się w projekty związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Audi wspiera między innymi projekty związane z ochroną lasów i organizacje walczące z globalnym ociepleniem.

Wszystkie te działania mają ograniczyć wartości zużycia paliwa, energii elektrycznei i emisii, a tym samym redukcję śladu ekologicznego samochodów Audi i wprowadzenie bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Jednak, mimo tych wysiłków, produkcja samochodów nadal wiąże się z pewnym wpływem na środowisko, takim jak emisja CO2 podczas produkcji i używania samochodów. Audi stosuje różne środki i strategie, aby minimalizować ten wpływ, ale w pełni ekologiczne samochody są wciąż wyzwaniem technologicznym.

 

Audi został  jednym z najbardziej renomowanych producentów samochodów na świecie, modele regularnie otrzymują nagrody w różnych kategoriach. Oto kilka najważniejszych nagród, które Audi otrzymała w ciągu ostatnich lat:

 • European Car of the Year: Audi A4 Awant (1995), Audi A6 (2005), Audi A3 (2014)
 • World Car of the Year: Audi A3 (2014), Audi A6 (2005)
 • International Engine of the Year: Różne silniki Audi zdobywały tę nagrodę w różnych kategoriach przez wiele lat, między innymi silniki TFSI i TDI.
 • Top Safety Pick+: Audi Q5 (2017)
 • Auto Trophy: Audi A3, A4, A6 allroad quattro
 • Auto Motor und Sport Best Cars: Audi A1, A3, A4, A6, A8, Q2, Q3, Q5, Q7 oraz SQ8 Sportback e tron
 • Red Dot Design Award: Audi Q2 tdi quattro s line (2017), Audi GT (2021)

 

Wszystkie modele Audi są znane klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Marka ta otrzymała wiele prestiżowych nagród za swoje osiągnięcia w tym obszarze. Niektóre z nagród, które Audi zdobyło w dziedzinie bezpieczeństwa, to:

 • Nagroda Euro NCAP Advanced: Audi było jednym z pierwszych producentów aut, które otrzymały tę nagrodę za swoje innowacyjne systemy bezpieczeństwa, takie jak inteligentne światła drogowe i adaptacyjny tempomat.

 • Tytuł Top Safety Pick+: Samochody Audi regularnie zdobywają ten prestiżowy tytuł przyznawany przez Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS). Aby otrzymać to wyróżnienie model musi spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa, w tym również testy zderzeniowe.

 • Nagroda "Safest Car": Audi otrzymało wiele wyróżnień jako "najbezpieczniejszy samochód" w różnych kategoriach, zarówno od organizacji bezpieczeństwa drogowego, jak i od magazynów motoryzacyjnych. Te nagrody potwierdzają wysoką jakość systemów bezpieczeństwa, które Audi stosuje w swoich samochodach.

 • Certyfikat Résultats des Evaluations Européennes (EEC): Audi jest jednym z nielicznych wytwórców samochodów, które otrzymały certyfikat EEC dla swojego zaawansowanego systemu zapobiegania zderzeniom.

 

Zobacz ogłoszenia, wszystkie nowe i używane samochody osobowe marki Audi