Generacje - Opel Astra


 
Osobowe » Opel » Opel Astra
 
Opel Astra LOpel Astra L (od 2021) Opel Astra KOpel Astra K (2015-2021) Opel Astra JOpel Astra J (2009-2019) Opel Astra HOpel Astra H (2004-2014) Opel Astra GOpel Astra G (1998-2009) Opel Astra FOpel Astra F (1991-2002)

Opel Astra.

Opel Astra to kompaktowy samochód produkowany przez niemieckiego producenta samochodów Opel. Jest produkowany od 1991 roku i na przestrzeni lat przeszedł kilka generacji i liftingów. Astra jest znana ze swojej praktyczności, komfortu i stosunku jakości do ceny.

Dostępny w różnych wersjach nadwozia, w tym jako hatchback, kombi (Astra Sports Tourer), sedan (Astra Sedan) i coupe (Astra GTC). Auto dostępne jest na innych rynkach pod markami Vauxhalla, Saturna, Chevroleta, Buicka i Holdena. Model Astra oferowany jest z różnymi jednostkami napędowymi, w tym benzynowymi i dieslami, o różnych pojemnościach i mocach. W zależności od rynku i generacji dostępne są także wersje hybrydowe. W ostatnich latach Opel wprowadził elektryczną wersję modelu Astra o nazwie Opel Astra-e, co jest częścią ogólnego trendu motoryzacyjnego w kierunku elektryfikacji.

Od momentu wprowadzenia na rynek, Astra doczekał się kilku generacji.

Opel Astra pierwszej generacji, znany również jako Astra F, miał zaokrąglony i aerodynamiczny kształt. Był dostępny w różnych wersjach nadwozia, w tym hatchback, sedan, kombi i kabriolet. Pierwsza generacja wprowadziła takie funkcje, jak poduszki powietrzne i ABS.

Opel Astra drugiej generacji, znany jako Astra G, miał bardziej kanciasty i nowoczesny wygląd. Zawierał ulepszone funkcje bezpieczeństwa, ulepszone silniki i zwiększoną przestrzeń wewnętrzną.

Opel Astra trzeciej generacji, określany jako Astra H, charakteryzował się bardziej opływowym i sportowym wyglądem. Oferował różne wersje nadwozia, w tym hatchback, sedan, kombi i coupe. Trzecia generacja wprowadziła takie funkcje, jak adaptacyjne reflektory i elektroniczna kontrola stabilności.

Opel Astra czwartej generacji, znany jako Astra J, miał bardziej dynamiczny i wyrafinowany design. Wprowadził lżejszą platformę, lepszą oszczędność paliwa i ulepszone funkcje bezpieczeństwa. Czwarta generacja oferowała również zaawansowane technologie, takie jak system przednich kamer Opel Eye.

Opel Astra piątej generacji, określany jako Astra K, miał lżejszą i wydajniejszą konstrukcję. Zaprezentowano nowy język projektowania Opla i wprowadzono funkcje, takie jak matrycowe reflektory IntelliLux LED, łączność Opel OnStar i zaawansowane systemy wspomagania kierowcy.

Opel Astra szustej generacji, określany jako Astra L, zaprojektowany z myślą o ergonomii i wygodzie oraz bardziej wydajnych i przyjaznych dla środowiska pojazdów. Wprowadzili modele elektryczne i silniki hybrydowe typu Turbo Plug-in Hybrid.