Opel Corsa

Opel Corsa to popularny samochód miejski produkowany przez niemiecką markę Opel. Model ten debiutował w 1982 roku i od tego czasu wprowadzono kilka generacji Opel Corsa. Poniżej  przegląd poszczególnych generacji Opel Corsa:

 

Pierwsza generacja Opel Corsa, znana również jako Corsa A, została wprowadzona na rynek w 1982 roku. Była to kompaktowa i ekonomiczna oferta, dostępna jako 3-drzwiowy hatchback. Corsa A cieszyła się dużą popularnością dzięki swojej praktyczności i oszczędności.

 

Druga generacja Opel Corsa, znana jako Corsa B, zadebiutowała w 1993 roku. Samochód ten był dostępny w wersjach 3-drzwiowej i 5-drzwiowej. Corsa B otrzymała nowocześniejszy wygląd, poprawioną przestronność i ulepszone silniki.

 

Trzecia generacja Opel Corsa, znana jako Corsa C, została wprowadzona na rynek w 2000 roku. Była to większa i bardziej zaawansowana technologicznie wersja Corsy. Model ten był dostępny jako 3-drzwiowy hatchback, 5-drzwiowy hatchback i 4-drzwiowy sedan. Corsa C oferowała również większy wybór silników i bogatsze wyposażenie.

 

Czwarta generacja Opel Corsa, znana jako Corsa D, zadebiutowała w 2006 roku. Samochód ten charakteryzował się nowocześniejszym designem i bardziej przestronnym wnętrzem. Corsa D była dostępna w wersjach 3-drzwiowej i 5-drzwiowej, a także jako kombi (Corsa Van) i kabriolet (Corsa TwinTop). Wprowadzono również bardziej ekonomiczne silniki.

 

Piąta generacja Opel Corsa, znana jako Corsa E, została wprowadzona na rynek w 2014 roku. Model ten otrzymał nowy design zgodny z nowym językiem stylistycznym marki Opel. Corsa E była dostępna w wersjach 3-drzwiowej i 5-drzwiowej. Wprowadzono również zaawansowane systemy bezpieczeństwa i nowe silniki.

 

Szósta generacja Opel Corsa, znana jako Corsa F, zadebiutowała w 2019 roku. Samochód ten został zbudowany na nowej platformie PSA, po fuzji koncernu Opel z grupą PSA. Corsa F oferuje efektywne silniki spalinowe oraz wersję elektryczną (Corsa-e).