Generacje Hyundai i30.


 
Osobowe » Hyundai » i30
 
Hyundai i30Hyundai i30 I

(2007 - 2012)

Hyundai i30 Hyundai i30 II

(2012 - 2017)

Hyundai i30 Hyundai i30 III

(od 2017)

Hyundai i30.

Hyundai i30

Hyundai i30 to kompaktowy samochód rodzinny produkowany przez południowokoreańskiego producenta samochodów Hyundai.

Po raz pierwszy zadebiutował w 2007 roku i od tego czasu przeszedł wiele generacji aktualizacji i przeprojektowań. Samochód jest znany ze swojej praktyczności, niezawodności i oszczędności paliwa. Jest dostępny w różnych wersjach nadwozia, w tym hatchback, sedan i kombi. Hyundai i30 oferuje kilka różnych silników benzynowych i diesla, o pojemności 1,4 litra, 1,6 litra oraz najmocniejszą jednostę 2.0 CRDi osiągającą moc 140KM.

Hyundai i30 zdobył wiele nagród, m.in. tytuł "Samochodu Roku" w Polsce, Anglii, Słowenii oraz Ukrainie. Model ten cieszy się popularnością w Europie, gdzie jest jednym z najchętniej wybieranych samochodów kompaktowych.

 

Hyundai i30

Hyundai i30 pierwszej generacji był modelem kompaktowym produkowanym przez koreańskiego producenta samochodów Hyundai w latach 2007-2012. Samochód zadebiutował na rynku europejskim jako zastępca modelu Elantra.

Hyundai i30 pierwszej generacji charakteryzował się nowoczesnym i atrakcyjnym wyglądem oraz dobrą jakością wykonania. Wersja hatchback była dostępna z kilkoma rodzajami silników benzynowych i wysokoprężnych, w tym również z silnikiem turbodoładowanym. Wersja kombi, znana jako i30cw, była dostępna tylko z silnikami benzynowymi.

Samochód oferował wmiarę przestronne wnętrze, sporo miejsca na bagaż oraz dobrą dynamikę jazdy. Wersje wyposażeniowe były różne, od bazowej do bogato wyposażonej, z opcjami jak klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby czy systemy bezpieczeństwa.

Hyundai i30 pierwszej generacji zdobył uznanie wśród klientów za swoją solidność, funkcjonalność i atrakcyjny design. Jego druga generacja zadebiutowała w 2012 roku.

 

Hyundai i30

Hyundai i30 druga generacja została wprowadzona na rynek w 2011 roku. Jest to kompaktowy samochód osobowy, który oferuje nowoczesny design, wysoką jakość wykonania oraz liczne nowe technologie.

W porównaniu do poprzedniej generacji, Hyundai i30 drugiej generacji posiada bardziej dynamiczne linie nadwozia, nowy grill oraz reflektory. Wnętrze zostało również odświeżone, z nowym układem deski rozdzielczej i lepszą jakością materiałów.

Pod maską i30 drugiej generacji można znaleźć różne jednostki napędowe, w tym benzynowe i wysokoprężne silniki. Samochód oferuje także różne skrzynie biegów, w tym manualne i automatyczne.

Hyundai i30 drugiej generacji jest dobrze oceniany za swoje wygodne wnętrze, niskie koszty eksploatacji oraz dobre osiągi. Jest to popularny wybór wśród kierowców poszukujących kompaktowego i niezawodnego samochodu.

 

Hyundai i30

Hyundai i30 trzecia generacja, znana także jako Hyundai i30 (PD), jest kompaktowym samochodem osobowym produkowanym przez południowokoreańskiego producenta Hyundai od 2017 roku. Jest to następca drugiej generacji modelu i30 i był zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2016 roku.

Nowa generacja Hyundai i30 charakteryzuje się nowoczesnym designem z agresywnie stylizowanym przednim zderzakiem, dużym, sześciokątnym wlotem powietrza i smukłymi reflektorami LED. Z tyłu pojazdu znajdują się smukłe lampy LED oraz subtelny spoiler na tylnej klapie. Wnętrze samochodu zostało również gruntownie odświeżone, oferując nowoczesne rozwiązania technologiczne i ergonomiczny układ deski rozdzielczej.

Hyundai i30 trzeciej generacji oferowany jest z szerokim wyborem silników, w tym benzynowych, diesla, hybrydowych i wariantu N, który jest sportową odmianą modelu. Samochód jest również dostępny z różnymi układami napędowymi, w tym manualną i automatyczną skrzynią biegów z napędem na przednie.