Generacje Hyundai Kona.


 
Osobowe » Hyundai » Kona
 
Hyundai Kona IHyundai Kona I

(od 2017)

Hyundai Kona II Hyundai Kona II

(od 2023)

Hyundai Kona.

Hyundai Kona II

Hyundai Kona to sub kompaktowy crossover SUV, który został po raz pierwszy wprowadzony przez Hyundaia w 2017 roku. Znany jest ze stylowego wyglądu, przestronnego wnętrza i niskich osiągów. Kona, jest dostępna z wieloma opcjami silnikowymi, w tym benzynowymi, hybrydowymi i elektrycznymi układami napędowymi. Oferuje również szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i opcji technologicznych.

 

Hyundai Kona I

Hyundai Kona pierwszej generacji, został wprowadzony na rynek w 2017 roku. Ten kompaktowy crossover został zaprojektowany jako model entry-level dla marki Hyundai i cieszył się dużą popularnością dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi, funkcjonalności i bogatej ofercie wyposażenia.

Kona pierwszej generacji, oferowała różne jednostki napędowe, w tym benzynowe i diesla silniki o pojemnościach od 1.0 do 1.6 litra, a także wersję elektryczną. Samochód był dostępny z napędem na przednie koła lub z napędem na wszystkie koła.

Wnętrze Kona pierwszej generacji, było nowoczesne i dobrze wyposażone, a na pokładzie można było znaleźć wiele zaawansowanych technologii bezpieczeństwa i komfortu, takich jak systemy kierowcy asystujące, system multimedialny z dużym ekranem dotykowym czy klimatyzację dwustrefową.

Hyundai Kona pierwszej generacji, zyskała pozytywne recenzje za swoją wydajność, komfort jazdy i atrakcyjny design. Można ją znaleźć na rynku wtórnym w przystępnych cenach, co czyni ją popularnym wyborem w segmencie kompaktowych SUV-ów.

 

Hyundai Kona II

Hyundai Kona drugiej generacji, została oficjalnie zaprezentowana w 2020 roku. Samochód przeszedł znaczną modernizację w porównaniu do poprzedniej generacji, zarówno pod względem designu, jak i technologii.

Nowa Hyundai Kona, charakteryzuje się odświeżonymi liniami nadwozia, nowymi reflektorami LED, oraz zmodyfikowanym zderzakiem. Wnętrze zostało również zaktualizowane, z nowym systemem multimedialnym z ekranem dotykowym oraz nowoczesnymi funkcjami bezpieczeństwa.

Pod maską, Hyundai Kona drugiej generacji, oferuje różne warianty silnikowe, w tym benzynowe, elektryczne oraz hybrydowe. Samochód jest dostępny w wersji z napędem na przednią oś lub na wszystkie koła.