Generacje Hyundai i20.


 
Osobowe » Hyundai » i20
 
Hyundai i20Hyundai i20 I

(2008 - 2015)

Hyundai i20 Hyundai i20 II

(2014 - 2020)

Hyundai i20 Hyundai i20 III

(od 2020)

Hyundai i20.

Hyundai i20

Hyundai i20 to mały miejski samochód osobowy produkowany od 2008 roku przez południowokoreańskiego producenta Hyundai. W ciągu lat nastąpiło kilka generacji tego modelu, różniących się między sobą designem, wyposażeniem i technologią. Samochód uzupełnił gamę samochodów miejskich i uplasował się pomiędzy kompaktowym i30 a najmniejszym i10.

i20 osiągnął wielki sukces na europejskim rynku za stylowy wygląd, dobre zużycie paliwa i przystępną cenę. Jest dostępny w różnych wersjach nadwoziowych 3 i 5 drzwiowym hatchbackiem, coupé czy wersją uterenowioną Active. Pod maską montowano silniki benzynowe, jak i wysokoprężne, z szeregiem funkcji i technologii dostosowanych do potrzeb nowoczesnych kierowców.

 

Hyundai i20

Pierwsza generacja Hyundai i20 (PB) została wprowadzona na rynek w 2008 roku i produkowana do 2014 roku. Samochód ten był dostępny w wersjach hatchback i coupé, z silnikami benzynowymi i diesla.

Hyundai i20 pierwszej generacji został zaprezentowany po raz pierwszy w 2008 roku jako następca modelu Getz. Samochód został zaprojektowany jako miejski hatchback z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Pierwsza generacja Hyundaia i20 wyróżnia się nowoczesnym designem z agresywnie stylizowanymi reflektorami i charakterystycznym pasem tylnym.

Samochód był dostępny z różnymi jednostkami napędowymi, benzynowymi i wysokoprężnymi, oferującymi zarówno oszczędność paliwa, jak i dynamiczne osiągi. Wnętrze i20 pierwszej generacji jest w miarę przestronne i funkcjonalne, oferując sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów oraz niewielki bagażnik. Pojazd wyposażony jest także w liczne systemy bezpieczeństwa oraz nowoczesne technologie, takie jak klimatyzacja, system nagłośnienia czy system multimedialny.

 

Hyundai i20

Druga generacja Hyundai i20 (GB) zadebiutowała w 2014 roku. Ten model charakteryzuje się nowoczesnym designem, bogatym wyposażeniem i nowymi technologiami, takimi jak system bezpieczeństwa aktywnego SmartSense.

Samochód jest dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych 3 i 5 drzwiowym hatchbackiem oraz coupé. W 2015 roku została zaprezentowana uterenowiona wersja i20 Active o podwyższonym prześwicie i wzmocnionym zawieszeniem,

W 2018 roku Hyundai i20 przeszedł gruntowną modernizację, gdzie największe zmiany przeprowadzono w tylnej części pojazdu.

 

Hyundai i20

Hyundai i20 trzeciej generacji została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2020 roku. Samochód ten jest produkowany od 2020 roku i jest dostępny w wersjach hatchback oraz crossover (i20 Active).

Trzecia generacja Hyundai i20 przeszła gruntowną modernizację, charakteryzuje się nowoczesnym designem z agresywnie stylizowanym przodem, wyraźnymi liniami i dynamicznymi proporcjami. Wnętrze samochodu zostało również odświeżone i wyposażone w nowoczesne technologie, takie jak duży ekran dotykowy, system multimedialny czy asystent parkowania. Hyundai i20 III oferuje różne jednostki napędowe, w tym benzynowe 1.0 Turbo oraz 1.2 MPI, a także wysokowydajną jednostkę 1.6 T-GDI mocy 204KM.