Generacje Hyundai i10.


 
Osobowe » Hyundai » i10
 
Hyundai i10Hyundai i10 I

(2008 - 2013)

Hyundai i10 Hyundai i10 II

(2013 - 2020)

Hyundai i10 Hyundai i10 III

(od 2020)

Hyundai i10.

Hyundai i10

Hyundai i10, jest to samochód osobowy zaliczany do segmentu A, jest to klasa samochodów osobowych służących głównie do jazdy po mieście, które cechują niewielkie gabaryty samochodu, ograniczone miejsce dla pasażerów, mały bagażnik oraz ograniczona moc silnika. Do tej klasy należą między innymi: Chevrolet Spark Fiat Panda, Ford Ka, Opel Agila, Peugeot 107, Suzuki Splash czy Toyota Aygo.

Hyundai i10 po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 2008 roku jako następca Hyundaia Atosa. Jest znany ze swoich kompaktowych rozmiarów, niskiego zużycia paliwa i przystępnej ceny, co czyni go popularnym wyborem wśród osób szukających małego auta miejskiego i osób kupujących samochód po raz pierwszy.

 

Hyundai i10

Hyundai i10 pierwszej generacji został zaprezentowany w 2008 roku i był produkowany do 2013 roku. Samochód ten jest małym hatchbackiem, idealnym dla miejskich zadań. Był dostępny z kilkoma różnymi silnikami benzynowymi o pojemności 1.0 lub 1.2 litra.

Wnętrze samochodu było funkcjonalne i przestronne jak na tak niewielkie auto. Hyundai i10 pierwszej generacji cieszył się dużą popularnością ze względu na swoją niezawodność, oszczędność paliwa i konkurencyjną cenę.

 

Hyundai i10

Druga generacja Hyundai i10 została zaprezentowana w 2013 roku. Samochód został odświeżony pod względem designu, zwiększono przestrzeń dla pasażerów i poprawiono jakość materiałów użytych do wykończenia kabiny, co sprawiło, że stał się jeszcze bardziej atrakcyjny i konkurencyjny na rynku.

W zakresie technologii nowy Hyundai i10 drugiej generacji oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak system multimedialny z ekranem dotykowym, systemy bezpieczeństwa i asysty kierowcy oraz nowoczesne silniki zapewniające dynamiczną jazdę i oszczędność paliwa. Wersje silnikowe również były dostępne w benzynowych jednostkach 1.0 i 1.2 litra.

 

Hyundai i10

Trzecia generacja Hyundai i10 została zaprezentowana w 2019 roku. Samochód przeszedł gruntowną przebudowę, która obejmowała zaktualizowaną stylistykę, ulepszone funkcje wnętrza i ulepszoną technologię bezpieczeństwa.

Otrzymał także nowy zestaw silników, zapewniający większą moc i mniejsze zużycie paliwa. Wersje silnikowe również są dostępne tylko w benzynowych jednostkach z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Nowa generacja i10 charakteryzuje się nowoczesnym designem, wygodnym wnętrzem z wieloma nowoczesnymi technologiami oraz niskimi kosztami eksploatacji. Samochód oferuje też bogate wyposażenie bezpieczeństwa, takie jak systemy wspomagające jazdę i systemy asystujące podczas parkowania. Hyundai i10 trzeciej generacji jest dobrze oceniany za swoją zwrotność, ekonomię i komfort jazdy w mieście.