Generacje Audi A5.


 
Osobowe » Audi » Generacje Audi A5
 
Audi A5 IAudi A5 I

(2007-2016)

Audi A5 IIAudi A5 II

(od 2016)

Audi A5

Audi A5 to średniej wielkości luksusowy samochód sportowy produkowany przez niemiecką markę Audi od 2007 roku. Model A5 oferuje elegancką sylwetkę, zaawansowane technologie i wysoką jakość wykończenia. Poniżej przegląd poszczególnych generacji Audi A5:

 

Pierwsza generacja Audi A5 została wprowadzona na rynek w 2007 roku. Samochód ten oferowano jako 2-drzwiowe coupe oraz kabriolet. Charakteryzowała się ona smukłą sylwetką, dynamicznym designem i wysokim poziomem luksusu. W 2011 roku przeprowadzono delikatny facelifting, wprowadzając drobne zmiany stylistyczne i ulepszenia techniczne.

 

Druga generacja Audi A5 zadebiutowała w 2016 roku. Model ten kontynuuje ofertę coupe i kabrioletów, a także wprowadza nową wersję - Sportback, która jest 5-drzwiowym liftbackiem. Nowa generacja A5 oparta jest na platformie MLB Evo koncernu Volkswagen Group, co przynosi korzyści w zakresie lekkości, wydajności i technologii. Wprowadzono również nowe linie stylistyczne, a wnętrze otrzymało aktualizacje zwiększające komfort i wygodę.