Generacje Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan I (2007-2016)

Volkswagen Tiguan I to kompaktowy SUV produkowany przez niemieckiego producenta samochodów Volkswagen. Zadebiutował po raz pierwszy w 2007 roku i od tego czasu stał się jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w swojej klasie.

Tiguan I jest pierwszą generacją tego modelu i był produkowany do 2017 roku. Oferował przestronne wnętrze, płynne prowadzenie i szeroką gamę opcji silnikowych dostosowanych do różnych preferencji kierowcy. Samochód został dobrze przyjęty za połączenie praktyczności, komfortu i wydajności.

SUV Volkswagen Tiguan I przeszedł w 2011roku facelifting, który nadał mu odświeżony i nowoczesny wygląd.Przód pojazdu ma teraz przeprojektowaną osłonę chłodnicy i reflektory, co nadaje mu bardziej opływowy i elegancki wygląd.

Zmodernizowano także wnętrze, dodając nowe materiały i rozwiązania technologiczne, które poprawiają ogólne wrażenia z jazdy. Ponadto lifting Tiguana I SUV obejmuje poprawę osiągów i wydajności samochodu. Silniki zostały zmodernizowane, aby zapewnić większą moc i mniejsze zużycie paliwa, dzięki czemu jest to opcja bardziej przyjazna dla środowiska dla kierowców.

Volkswagen Tiguan II (od 2015)

Volkswagen Tiguan II to druga generacja popularnego kompaktowego SUV-a niemieckiego producenta samochodów Volkswagen. Został wprowadzony po raz pierwszy w 2016 roku i od tego czasu otrzymał kilka aktualizacji i liftingów.

Samochód słynie z przestronnego wnętrza, wygodnej jazdy i solidnej jakości wykonania. Oferuje szeroką gamę opcji silnikowych, w tym oszczędne czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem i wysokowydajny turbodoładowany silnik V6 w modelu R.

W 2019 roku na rynek wprowadzono wersję terenową Volkswagen Tiguan II offroad. Ten SUV jest wyposażony w szereg funkcji mających na celu poprawę jego osiągów w trudnym terenie, w tym większy prześwit, wytrzymałe opony i specjalnie zestrojone zawieszenie oraz zaawansowany napęd na wszystkie koła 4MOTION.

Tiguan II jest również wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji i technologii związanych z bezpieczeństwem, w tym automatyczne hamowanie awaryjne, adaptacyjny tempomat, monitorowanie martwego pola oraz system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym i zgodnością z Apple CarPlay i Android Auto.

Volkswagen Tiguan II SUV Plug-in to elektryczny SUV, który łączy w sobie wszechstronność i przestronność tradycyjnego Tiguana z zaletami napędu elektrycznego.Wyposażony jest w hybrydowy układ napędowy typu plug-in, który łączy silnik benzynowy z silnikiem elektrycznym, zapewniając imponującą oszczędność paliwa i niską emisję spalin.