Generacje Hyundai Tucson.


 
Osobowe » Hyundai » Tucson
 
Hyundai TucsonHyundai Tucson 1

(2004 - 2010)

Hyundai Tucson Hyundai Tucson 3

(2015 - 2020)

Hyundai Tucson Hyundai Tucson 4

(od 2020)

Hyundai Tucson.

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson to kompaktowy crossover SUV produkowany przez południowokoreańską markę Hyundai od 2004 roku. Od tego czasu wyszły cztery generacje tego modelu. Samochód został zaprezentowany, jako następca modelu Hyundai Santa Fe. Samochód jest typowym crossoverem klasy kompaktowej, który oferuje przestronne wnętrze, solidną jakość wykonania oraz atrakcyjny design.

 

Hyundai Tucson

Pierwsza generacja Tucsona został zaprezentowany w 2004 roku, jest to kompaktowy SUV z dostępnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Jest wyposażony w system napędu na przednią oś lub na cztery koła, oferowany w różnych wersjach wyposażenia.

Pod względem technicznym Hyundai Tucson pierwszej generacji, oferowany był z dwoma rodzajami silników benzynowych o pojemnościach 2.0 i 2.7 litra oraz jednym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2.0 litra. Do wyboru była także skrzynia biegów manualna lub automatyczna oraz napęd na przednią, lub wszystkie koła.

Wnętrze pojazdu było przestronne i wygodne, z możliwością rozłożenia tylnej kanapy w proporcji 60/40, co zwiększało pojemność bagażnika.

Wersje wyposażeniowe były bogate w różnorodne systemy bezpieczeństwa i udogodnienia, takie jak ABS, ESP, klimatyzacja, tempomat, czy elektryczne sterowanie szyb.

Hyundai Tucson pierwszej generacji zdobył uznanie ze względu na swoją niezawodność i dobrą relację jakości do ceny. Samochód cieszy się popularnością na rynku wtórnym ze względu na atrakcyjne ceny i niskie koszty eksploatacji.

 

Hyundai Tucson

Druga generacja Tucsona została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych Los Angeles w 2009 roku. Był dostępny na rynkach amerykańskich i azjatyckich, w europie znany jako Hyundai ix35

Samochód został zmodernizowany i otrzymał nowoczesny design oraz szereg technologicznych ulepszeń w porównaniu do poprzedniej generacji. Hyundai Tucson drugiej generacji był dostępny z różnymi jednostkami napędowymi, w tym benzynowymi i wysokoprężnymi silnikami. Pojazd oferował również różne wersje napędu, w tym przedni napęd oraz napęd na cztery koła.

Wnętrze Tucsona drugiej generacji zostało zaprojektowane w nowoczesny sposób, oferując wygodne siedzenia oraz funkcjonalne rozwiązania. Dodatkowo samochód wyposażony był w różne systemy bezpieczeństwa i asystujące kierowcę, takie jak system monitorowania martwego pola, system kontroli trakcji i awaryjnego hamowania. W 2015 roku model ten został zastąpiony przez trzecią generację Tucsona.

 

Hyundai Tucson

Trzecia generacja Hyundai Tucson została zaprojektowana w nowoczesnym stylu Fluidic Sculpture 2.0, co nadaje jej dynamiczny i awangardowy wygląd. Samochód oferuje bogate i przestronne wnętrze, które zapewnia wygodę i komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Tucson trzeciej generacji, wyposażony jest w zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz technologiczne rozwiązania, takie jak system multimedialny z ekranem dotykowym, system nawigacji GPS, kamera cofania oraz wiele innych.

Pod maską Tucsona trzeciej generacji znajdują się różne silniki benzynowe i wysokoprężne, dostępne z manualną lub automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na przednią, lub wszystkie koła. Dzięki temu modelowi Hyundai Tucson oferuje zarówno dynamiczną jazdę w mieście, jak i pewne prowadzenie na trudniejszym terenie.

 

Hyundai Tucson

W porównaniu do poprzedniej generacji, czwarta generacja Tucsona ma bardziej muskularny wygląd z charakterystycznymi liniami i kształtami. Nowy model oferuje także bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa i asystencji kierowcy, w tym system automatycznego hamowania awaryjnego, asystent pasa ruchu, system monitorowania martwego pola oraz adaptacyjny tempomat.

Wnętrze Tucsona czwartej generacji zostało również gruntownie odświeżone, z nowym układem deski rozdzielczej, większymi ekranami dotykowymi oraz nowoczesnymi funkcjami multimedialnymi. Dodatkowo nowa generacja Tucsona oferuje więcej miejsca dla pasażerów i bagażu, co sprawia, że jest wygodniejsza i bardziej funkcjonalna.

Pod maską nowego Tucsona znajdują się silniki benzynowe, diesla oraz hybrydowe, które zapewniają odpowiednią moc i oszczędność paliwa. Nowa generacja Tucsona jest również dostępna z napędem na cztery koła, co zwiększa jej zdolności terenowe i stabilność na drodze.