Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Bez wychodzenia z domu, można szybko i za darmo dotrzeć do tysięcy potencjalnych klientów.
Podobne ogłoszenie możesz dodać na naszej platformie zupełnie za darmo. Platforma jest łatwa w użyciu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej do publikacji ogłoszenia. Zajmie Ci to nie więcej niż 2 minuty.

 

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Na giełdy takie jak w Poznaniu, w złotych latach potrafiło przyjechać do 3 tys. pojazdów. Dzisiaj przy ul. Wyścigowej 3 czynna jest tylko giełda części używanych. Los pozostałych giełd wygląda podobnie.
Koszt dojazdu, cena biletu uprawniającego wjazd na giełdę, oraz czas spędzony na giełdzie, są nieporównywalne do ceny ogłoszenia, a zamieszczając darmowe ogłoszenia motoryzacyjne – tylko czas.

Gdzie sprzedawać i czy warto korzystać z portali, które oferują darmowe ogłoszenia motoryzacyjne?

Rozwój internetu, a później epidemia Covid sprawiła, że handel samochodami przeniósł się do sieci.
Dla osób pracujących w marketingu każda możliwość sprzedaży jest ważna. Jeżeli jest coś za darmo to, czemu nie skorzystać.

Istnieje wiele darmowych serwisów, na których możesz zamieścić ogłoszenia motoryzacyjne. Warto skorzystać z wielu platform jednocześnie, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów.

Pamiętaj, aby w ogłoszeniu zawrzeć wszystkie ważne informacje, takie jak marka, model, rok produkcji, przebieg, stan techniczny i wizualny, oraz kontakt do sprzedającego. Dzięki temu Twoje ogłoszenie może być widoczne dla szerokiego grona potencjalnych klientów, a Ty będziesz miał większe szanse na udaną transakcję motoryzacyjną.

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne można zamieszczać do woli, w zależności od wolnego czasu. Im więcej ogłoszeń tym większa szansa na większą liczbę klientów i szybszą sprzedaż.

Jakie portale wybierać?

To zależy, w czym się serwis specjalizuje i co się sprzedaje.
Tam, gdzie jest towar, tam są i klienci. Ludzie szukają po różnych portalach. Większość profesjonalnych sprzedawców zamieszcza ogłoszenia w czterech, pięciu serwisach.
Ważne jest, by kontrolować liczbę wyświetleń w szczególności na serwisach oferujących darmowe ogłoszenia motoryzacyjne. Jest to wskaźnik, który informuje nas czy jest zainteresowanie ogłoszeniem. Często jest tak, że na mniej popularnych portalach, wyświetleń ogłoszeń jest więcej, niż na otomoto czy olx.

Za publikację ogłoszenia trzeba zapłacić. Ruch na takich stronach jest bardzo duży, ale i ogłoszeń są tysiące.
Badania wykazały, że po przefiltrowaniu wyników, kupujący statystycznie ogląda 6 pierwszych podstron.
W mniejszych serwisach można umieszczać darmowe ogłoszenia motoryzacyjne i być na pierwszych stronach. Klienci najchętniej oglądają pierwsze oferty, dlatego szanse procentowo są porównywalne, że klient zainteresuje się naszym ogłoszeniem.
Decydując się na dodanie w serwisie darmowego ogłoszenia motoryzacyjnego, warto sprawdzić zasięg ogłoszenia. Warto wybierać te serwisy, które nie ograniczają emisji ogłoszenia na region, czy nie wprowadziły limity ilości na darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, lub zdjęć.

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Nikt nie chce kupić samochodu, który jest zaniedbany czy brudny. Dlatego trzeba poświęcić trochę czasu na przygotowanie samochodu do sprzedaży. Przed zrobieniem zdjęć należy dobrze umyć i nawoskować karoserię, w środku starannie odkurz i wyczyść elementy plastikowe. Dla polepszenia wyglądu można użyć środków chemicznych, których nie brakuje na rynku.
Trzeba zadbać o usunięcie drobnych usterek, niektóre z nich można usunąć we własnym zakresie, a czasami potrzebna będzie wizyta w warsztacie.

Przygotuj wzór umowy kupna-sprzedaży, w razie gdyby zapomniał klient. Zobacz, jakie dane w umowie kupna-sprzedaży musisz zamieścić.

Jak przygotować ogłoszenie?

Zdjęcia zrób w ładną pogodę. Zadbaj o tło zdjęcia, wybierz miejsce, gdzie jest porządek, oraz dużo przestrzeni w okuł samochodu, nie powinno być na nim innych pojazdów, zaniedbanych budynków lub obejścia.

Zdjęcia robimy wokół samochodu, zaczynając od przodu lub boku i idąc dookoła, wybierając szczegóły. Następnie sfotografuj wnętrze samochodu, bagażnika i silnik.
W domu wybierz najlepsze zdjęcia do publikacji, zachowaj pozostałe, czasami klienci proszą o przesłanie szczegółów. W opisie podaj zalety samochodu, wyposażenie, jakie części zostały wymienione, jeżeli masz faktury na naprawę zamieść je w ogłoszeniu. Możesz sfotografować i opisać usterki, takie darmowe ogłoszenia motoryzacyjne wyglądają wiarygodniej.