Osobowe >> Opel
 
Opel AstraOpel Astra Opel CorsaOpel Corsa Opel CrosslandOpel Crossland Opel GradlandOpel Gradland Opel InsigniaOpel Insignia Opel MokkaOpel Mokka

Opel.

Opel to niemiecki producent samochodów założony w 1862 roku. Jest spółką zależną francuskiej firmy motoryzacyjnej Groupe PSA, która obecnie jest częścią Stellantis, jednego z największych producentów samochodów na świecie.

Opel ma długą historię w branży motoryzacyjnej i wyprodukował szeroką gamę pojazdów, w tym samochody osobowe, dostawcze i SUV-y. Niektóre z ich popularnych modeli na przestrzeni lat to Opel Corsa, Astra, Insignia i Mokka.

W ostatnich latach Opel skupił się na opracowywaniu bardziej wydajnych i przyjaznych dla środowiska pojazdów. Wprowadzili modele elektryczne i hybrydowe, takie jak Opel Corsa-e i Grandland X Hybrid4, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku i zaostrzonym przepisom dotyczącym emisji.

Opel ma silną pozycję w Europie i jest znany ze swojej wiedzy inżynieryjnej i innowacyjnego wzornictwa. Marka ma lojalną bazę klientów i nadal jest znaczącym graczem na europejskim rynku motoryzacyjnym.